2021Öğretmenlerin İl İçi ve İl Dışı Tayin İşlemleri ve Klavuzu

ARTAKADEMİYİZ'e Hoş Geldiniz...

Forum sitemize kayıt(üye) olmak ÜCRETSİZDİR.Sayfamızdaki paylaşımların detaylarını görebilmeniz ve indirebilmeniz için Vip Üye olmanız gerekmektedir.

Admin

Site Kurucusu
Site Yetkili
5 Mayıs 2020
892
286
63
Milli Eğitim Bakanlığı, binlerce öğretmenin beklediği il dışı ve il içi tayin takvimini yayımladı. Öğretmen yer değişikliği başvuru tarihi merakla araştırılıyor. 2021 MEB öğretmen iller arası ve il içi tayin başvuruları ne zaman başlıyor, başvuru şartları neler?

İL İÇİ VE İLLER ARASI TAYİN BAŞVURUSU NE ZAMAN?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan yazıda, yer değişikliği için başvuru tarihleri il içi isteğe bağlı tayin başvuruları 08 - 14 Temmuz, iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı başvurular 29 Temmuz - 2 Ağustos arasında alınacak.

ÖĞRETMEN TAYİN BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adaylığı kaldırılmış olmak,
2. 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,
3. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4’üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atananlar bakımından, bu bölümün 1 ve 2’nci maddesine ek olarak öğretmen kadrosuna atandıkları tarihten itibaren 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla bir yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak, şartları aranacaktır.
öğretmen il değiştirme başvuruları, “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapacak

Soru ve Görüşleriniz için aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Back
Yukarı